Deník

14.5.2011

Začali jsme s naší farmou. Nakonec jsme se rozhodli, začít s chovem králíků. Martin se Zdeňou se pustili do stavby králíkárny, mezitím jsme zháněli všelijaké rady tipy a nápady.... Jelikož jak máme ve sloganu jsme "KOLCHOZNÍCI Z MĚSTA"  tak  tak se nám velmi hodily.

 

17.5.2011

Tak máme první přírustek, králičí slečnu LUCINKU. Chtěli jsme ji nechat nahonit ale nějak se jí dnes nechce. Tak jsme ji nechali u ženicha snad si to rozmyslí...:D!!!

24.5.2011

Sláva... dnes jsme koupili další samičku, Martínek ji pojmenoval SVÍČKOVÁ. Nechali jsme ji u kamaráda zrovna nahonit (projistotu 2x) tak doufáme že budeme brzo mít o malé králíčky víc. Jo a zrovna jsme koupili i samečka jmenuje se LOJZA, je půl roku starý a je to velký krasavec.. No a pro holky už nebudeme muset zhánět ženichy:D!!

25.5.2011

Tak dnes se podařilo nechat nahonit i Lucku, tak ty potencionální králíčky budeme mít téměř zároveň. Holky i Lojza jsou už zabydlené ve své králikárně. Dostali papání a vypadají spokojeně.

 

26.05.2011

Dneska jsme byli docela vyděšení, Svíčková a Lojzík měli hovínka řídké podobné jak vánočka. No sondovali jsme na všechny strany, a  zjistili jsme že by to snad nemuselo nic být že to může být změnou prostředí

 

29.05.2011

Hurá bylo to tou změnou!!!!!!!!! Začínáme uvažovat že naši farmu rozšíříme. Přemýšlíme nad kačenama nebo husama... Marťa by chtěl i slepice.:D

 

30.5.2011

Tak Lojza i Lucinka už pěkně pijou z napaječky ale svíčkové se nechce.

 

13.6.2011

Tak jsme se konečně rozhodli, udělali jsme kompromis (mezi husou a kačenou) a koupili husokačenu:D Koupili jsme jich sedm, ale bohužel nám jedno vyskočilo z balkónu a zlámalo si vaz tak nám jich zbylo jen šest. Zatím bydlí v jednom kotci v králíkárně, ale budeme jim dělat výběch na zahradě. No smrdíja teda řádně, ale jinak jsou krásné... Zvlášť se mi tam líbí jeden, Martin říká že je to asi kačer tak jsem ho pojmenovala Alfred.

14.6.2011

Dnes kačenkám Zdeňa postavil ohradu, tak byli poprvé venku. Potom je ale chytat a dát znovu do kotce to byla teda sranda.

16.6.2011

Tak jsme se akorát vrátili z farmy. Svíčková už konečně pije z napaječky. Kačenky nás vítali hlasitým pískotem no byli hladné jak laty:D. O víkendu jim Chceme dodělat výběh a už je tam asi nechat furt. V tom kotci strašně smrdíja a jsou špinavé.:D

  Marťa dneska zkoušel prohmatávat Svíčkovou a říkal že tam asi nějaké bulky cítil tak snad se dočkáme těch králíčků. Mělo by to být příští víkend.

18.6.2011

Dneska jsme kačkám postavili nový výběh, takže už nemusí být v kotci. Postavili jsme jim k němu i budku aby měli kde spinkat.. Mají tam taky bazének tak snad už nebudou tak strašně špinavé. Těšíme se navíkend to by se měli narodit malincí králíčci...

28.6.2011

Tak o víkendu to neklaplo, ale dnes nám svíčková přivedla nasvět malinké králíčky. Nevíme ještě kolik jich bude, ale Martin říkal že jich tam bude alespoň šest. Už se těším až budu zdravá a budu se na ně moc jít podívat.

29.6.2011

Dneska se okotila aj Lucinka, tak teď už jen doufáme že se holky budou vzorně starat a všichni malí přežijou.